Oznamy vo farnosti

Deň Čas Liturgia Úmysly svätých omší
Ne 7:30 Piata Veľkonočná nedeľa † Vincent a rodičia z oboch strán
9:00 Za veriacich

Po 18:00 Sv. Kataríny Sienskej, panny a učiteľky Cirkvi, sviatok Na úmysel otca biskupa
Ut 18:00 po 5. Veľkonočnej nedeli † Pavol Paulovič a rodičia
St 18:00 po 5. Veľkonočnej nedeli Na úmysel rodiny č.d. 217
Št 18:00 Sv. Atanáza, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka † Starí rodičia Ondrej a Mária Behulová
Pi 18:00 Sv. Filipa a Jakuba, apoštolov, sviatok Za † rodičov Emil a Štefánia
So   Sv. Floriána, mučeníka, spomienka
Ne 7:30 Šiesta Veľkonočná nedeľa Za členov ružencového bratstva
10:30 Za živých a † hasičov

Vieska nad Žitavou:   28. apríla - 5. mája 2024
Deň Čas Liturgia Úmysly svätých omší
Ne 10:30 Piata Veľkonočná nedeľa Za veriacich - hodová

Po   Sv. Kataríny Sienskej, panny a učiteľky Cirkvi, sviatok
Ut   po 5. Veľkonočnej nedeli
St 17:00 po 5. Veľkonočnej nedeli † Vincent Pastier - ročná
Št   Sv. Atanáza, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka
Pi 17:00 Sv. Filipa a Jakuba, apoštolov, sviatok Za živých členov Ružencového bratstva
So   Sv. Floriána, mučeníka, spomienka
Ne 9:00 Šiesta Veľkonočná nedeľa Za našich členov Dobrovoľného hasičského zboru

Farské oznamy

• Tesárske Mlyňany
  •
  • 1. Úmysly apoštolátu modlitby na mesiac máj: Modlime sa ze rehoľných bratov, sestry a bohoslovcov, aby boli správne formovaní po ľudskej aj kresťanskej stránke. A aby sa naše rodiny stávali opravdivou školou života žijúc podľa Kristovho učenia. Pred sv. omšami sa budeme modliť Loretánske litánie, nakoľko mesiac máj je zasvätený Panne Márii.
  • 2. Srdečné Pán Boh odplať p. Pavlovi Králikovi a p. Beate Čepcovej za montáž bilbordov pred púťou k Božskému Srdcu Ježišovmu. Bohu známi obetovali 50 eur a 100 eur.
  • 3. Pre potreby nášho seminára naša farnosť poslala 400 eur. V mene bohoslovcov vám vyslovujem úprimné Pán Boh odplať.
  • 4. 26. mája sa uskutoční Motopúť na Studničke v Pozbe. Bližšie info. Na výveske.
  • 5. 11. mája sa uskutoční v Šaštíne stretnutie miništrantov so Saleziánmi. Bližšie info na výveske.
  • 6. Po dlhšom čase sa znovu uskutoční miništrantská púť do Ríma spojená s audienciou u Pápeža. Cena púte je 435 eur. Pretože to má byť odmena, tak 50 eur hradí BU NR a 50 eur hradí naša farnosť. Miništranti nad 13 rokov máte možnosť využiť túto ponuku na duchovné obohatenie a vybrať si takto odmenu. Program a prihlasovanie na výveske.
  • 7. Deň rodiny je 1. mája (streda, voľný deň) pri kaplnke Sedembolestnej Panny Márie. Stretneme sa o 13. hod pri mlynianskom cintoríne. Občerstvenie je zabezpečené (opekané špekáčky, klobásky, minerálka, malinovka, sladkosť pre deti...) Tešíme sa na spoločné stretnutie.
  • 8. "Benefičný koncert pesničkárky Simy Magušinivej je 1.5.2024 o 18,00 hod. v Nevidzanoch.
  • 9. Kto chce ísť na púť do Medžu – vezmite si prihlášky po sv. omši v sakristii.
  • Vieska nad Žitavou
  •
  • 2. Deti, príďte si dnes po svätej omši pre nálepky s obrázkom vystihujúcim hlavnú myšlienku dnešného Božieho Slova a pre cukríky.

**********

List otca biskupa: vo formáte .pdf (2,74 MB)

**********

sv. Otec obohatil Litánie k sv. Jozefovi. Je schválené toto nové znenie:

Litánie k úcte svätého Jozefa ženícha preblahoslavenej panny Márie: vo formáte .pdf (96 kB)

**********

Správa o stave farnosti 2023: vo formáte .pdf (65 kB)

Hospodárenie farnosti 2023: vo formáte .pdf (55 kB)

Bilancia 2023 Vieska nad Žitavou: vo formáte .pdf (350 kB)

Poďakovania 2023: vo formáte .pdf (22 kB)

Správa o stave farnosti 2022: vo formáte .pdf (72 kB)

Hospodárenie farnosti 2022: vo formáte .pdf (57 kB)