Pochválený buď Ježiš Kristus!

Oznamy vo farnosti

Farský kostol Zvestovania Pána

OZNAM:
Na základe rozhodnutia RÚVZ v Nitre budú sväté omše až do odvolania slávené bez účasti verejnosti!

Tesárske Mlyňany:   10. - 17. januára 2021
Deň Čas Liturgia Úmysly svätých omší
Ne 10:30 Krst Krista Pána Za veriacich

Po 10:30 cez rok † Oľga Kostková, pohrebná
Ut 10:30 cez rok † Miroslav Hitka 8. výročie smrti
St 10:30 cez rok za zdravie a Božiu pomoc pre ťažko chorú
Št 10:30 cez rok za veriacich
Pi 10:30 cez rok † Mária Chlupová, manžel Karol a rodičia z oboch strán
So 10:30 cez rok za veriacich
Ne 10:30 Druhá nedeľa cez rok za veriacich

Vieska nad Žitavou:   10. - 17. januára 2021
Deň Čas Liturgia Úmysly svätých omší
Ne 9:00 Krst Krista Pána Za uzdravenie a Božiu pomoc v chorobe

Po 9:00 cez rok † Jaroslav Zrasták a rodičia z oboch strán
Ut   cez rok
St   cez rok
Št   cez rok
Pi 9:00 cez rok † Jozef Černák, manželka Helena a rodičia z oboch strán
So 9:00 cez rok † Jozef Mladý, manželka Alžbeta a rodičia z oboch strán
(bez účasti verejnosti)
Ne 9:00 Druhá nedeľa cez rok † Július Valkovič, manželka Mária a rodičia z oboch strán

Farské oznamy

Výzva na spoluprácu:
Riaditeľka "SVETLO", Zariadenie sociálnych služieb, Olichov 601/1 sa na Vás obracia s prosbou o spoluprácu. Z dôvodu výpadku zamestnancov Vás prosíme, ak máte nejakú možnosť, sprostredkovať túto výzvu Vašim farníkom, o ktorých viete, že by boli schopní a ochotní pomôcť. Pánboh zaplať. S vďakou Mgr. Katarína Šurdová - riaditeľka zariadenia

ziadost-o-pomoc.jpg

**********

Kto chce podporiť projekty pomoci v chudobnej Afrike môže tak urobiť darom cez akciu Dobrá novina:

http://www.dobranovina.sk/podporim/ alebo

**********

Svätenie Trojkráľovej vody sa môže presunúť na sviatok Obetovania Pána – odporučenie pre kňazov z Biskupského úradu v Nitre.

• Tesárske Mlyňany
  • 1. Úmysly apoštolátu modlitby na mesiac január:
  • Všeobecný: Aby sme vedeli bratsky nažívať s veriacimi iných náboženstiev.
  • Úmysel KBS: Aby sme boli na príhovor Panny Márie Bohorodičky chránení pred každou chorobou tela a ducha.
  • 2. Dnes sa končí Vianočné obdobie. Vianočná výzdoba môže zostať do sviatku Obetovania Pána.
  • 3. Istý dvaja Bohu známi darcovia venovali na chod farnosti po 100 eur a ďalší 50 eur. Srdečné Pán Boh odplať.
  • 4. BU v Nitre nám oznámil nový termín sviatosti birmovania na 11. apríla 2021. To je v Nedeľu Božieho milosrdenstva.
  • 5. Presné informácie o slávení bohoslužieb sú na: https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20201231030
  • 6. Saleziáni don Bosca a Pavlíni Vás pozývajú na „Púť zaľúbených“, ktorá sa uskutoční 20. februára 2021. Tento ročník bude veľmi špecifický - po prvýkrát sa bude konať online cez Youtube kanál. Púť je určená pre všetkých zaľúbených (chodiacich, snúbencov i manželov), ale aj pre jednotlivcov. Viac sa dozviete na stránke www.zalubeni.sk. Tešíme sa na Vás!
  • Vieska nad Žitavou
  • 1. Úmysly apoštolátu modlitby na mesiac január:
  • Všeobecný: Aby sme vedeli bratsky nažívať s veriacimi iných náboženstiev.
  • 3. BU v Nitre nám oznámil nový termín sviatosti birmovania na 11. apríla 2021. To je v Nedeľu Božieho milosrdenstva.
  • 4. Presné informácie o slávení bohoslužieb sú na: https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20201231030

OZNAM:

Sv. Otec František vyhlásil 8.decembra (na sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie) mimoriadny Rok sv. Jozefa, presne 150 rokov od vyhlásenia svätého Jozefa za patróna celej Cirkvi pápežom Piom IX. v roku 1870. Toto obdobie potrvá do 8.12.2021.
Počas tohto obdobia bude v našej farnosti putovať po rodinách obraz Sv. Rodiny. Odovzdávať a preberať sa bude tu v kostole, vždy v nedeľu po sv. omši. Vzadu pri Sedembolestnej je zoznam, do ktorého sa môžete zapísať v prípade, že máte záujem, aby sa obraz dostal do vašej rodiny. K obrazu sú pripojené litánie a modlitba k sv. Jozefovi, ostatné modlitby sa môžete pomodliť podľa vlastného uváženia.
Obraz požehnám na budúcu nedeľu, je nedeľa Sv. Rodiny a potom si ho už môže zobrať prvá zapísaná rodina.
V prípade, že by kostoly zostali zavreté, rodina, u ktorej je obraz, odovzdá preberajúcej rodine obraz osobne, podľa priloženého zoznamu prihlásených, samozrejme, za dodržania hygienických predpisov.
Povzbudzujem vás, aby ste v symbole obrazu prijali do svojej rodiny sv. Jozefa, hlavu nebeskej rodiny z Nazareta a prostredníctvom modlitieb a dobrých skutkov nadobúdali útechu a úľavu od ťažkých ľudských a sociálnych súžení, ktoré dnes postihujú súčasný svet, ako nás k tomu vyzýva Sv. Otec František.

**********

Odporúčame pozrieť si video "Hľa, Tvoja Matka!". Je to informačné video o zjaveniach Ženy a Matky všetkých národov v Amsterdame.

**********

Správa o stave farnosti 2020: vo formáte .pdf (72 kB)

Hospodárenie farnosti 2020: vo formáte .pdf (54 kB)

Bilancia 2020 Vieska nad Žitavou: vo formáte .pdf (391 kB)