Pochválený buď Ježiš Kristus!

Oznamy vo farnosti

Farský kostol Zvestovania Pána

Bohoslužby

28.3.2020, Nitra |  Slovenskí biskupi rozhodli, že vzhľadom na pokračujúci zákaz zhromažďovania a trvanie opatrení, ktoré zaviedli inštitúcie verejnej správy, zostáva v platnosti aj rozhodnutie o neslávení verejných bohoslužieb, a to až do odvolania. Preto treba rešpektovať doteraz vydané inštrukcie a riadiť sa pokynmi jednotlivých biskupských úradov. Tie kňazom, zasväteným osobám a veriacim poskytnú ďalšie potrebné usmernenia týkajúce sa Veľkonočných sviatkov.

Veľká noc bude tento rok slávená bez účasti veriacich, v duchu dekrétov, ktoré biskupským konferenciám zaslala Kongregácia pre Boží kult a disciplínu sviatostí, ako aj Apoštolská penitenciária.

Tesárske Mlyňany:   5. - 12. apríla 2020
Deň Čas Liturgia Úmysly svätých omší
Ne   Kvetná nedeľa - nedeľa utrpenia Pána
10:30 Za farnosť
(bez prítomnosti verejnosti)
(OnLine na Facebooku o 10:30, viď. Aktuality)

Po   Veľkého týždňa
Ut 9:00 Veľkého týždňa Na úmysel
St 9:00 Veľkého týždňa Na úmysel
Št 18:00 Zelený štvrtok Za nové kňazské povolania
Pi 15:00 Veľký piatok Obrady umučenia nášho Pána Ježiša Krista
So 19:00 Biela sobota Za farnosť
Ne   Veľkonočná nedeľa
10:30 Za farnosť

Vieska nad Žitavou:   5. - 12. apríla 2020
Deň Čas Liturgia Úmysly svätých omší
Ne   Kvetná nedeľa - nedeľa utrpenia Pána zrušené

Po   Veľkého týždňa
Ut   Veľkého týždňa
St   Veľkého týždňa
Št   Zelený štvrtok
Pi   Veľký piatok zrušené
So   Biela sobota
Ne   Veľkonočná nedeľa zrušené

Farské oznamy

**********

Odporúčame pozrieť si video "Hľa, Tvoja Matka!". Je to informačné video o zjaveniach Ženy a Matky všetkých národov v Amsterdame.

**********
  • 1. Evanjelizačný úmysel apoštolátu modlitby na mesiac apríl: Za všetkých, ktorí trpia závislosťami aby dostali účinnú pomoc.
    Úmysel KBS: Aby Cirkev pravdivým ohlasovaním evanjelia vedela ďalším generáciám objasniť zmysel života.
  • 2. Počas mesiaca apríl prebieha rekonštrukcia hlavného vstupu do nášho farského kostola, preto nie je možný vstup do chrámu hlavným vchodom. Ďakujem za pochopenie dočasnej nemožnosti adorácie.
  • 3. Stále je možnosť pristúpiť po individuálnom telefonickom kontakte k sv. spovedi a sv. prijímaniu Sviatostného Krista aj vo Veľkonočnom období. Pozývam všetkých využiť túto formu duchovnej pomoci a povzbudenia.
  • 4. Bohuznámy na kostol venoval 100 eur a dvaja ďalší venovali po 50 eur. Vyslovujem im srdečné Pán Boh odplať.
  • 5. Na Veľký piatok je prísny pôst, podobne ako na popolcovú stredu. Môžeme ho predĺžiť až do večernej sv. omše v sobotu, kedy slávim vzkriesenie nášho Pána. Pôst obetujme za duchovné polepšenie a fyzické uzdravenie ľudí vo svete.
  •

Do Vašej pozornosti dávam prílohy, v ktorých nájdete dôležité informácie z Apoštolskej penitenciárie. Konkrétne ide o:

Dekrét Apoštolskej penitenciárie o udeľovaní mimoriadnych odpustkov veriacim v aktuálnej situácii pandémie

Nótu Apoštolskej penitenciárie ohľadom sviatosti zmierenia v aktuálnej situácii pandémie

Vysvetlenie formy spovede a mimoriadnych odpustkov od hlavného penitenciára J.Em. Maura kard. Piacenzu

Originál vyššie uvedeného dekrétu a nóty

**********
Rímskokatolícka cirkev, Farnosť Tesárske Mlyňany oznamuje svojim veriacim, že môžu pristúpiť k individuálnej sv. spovedi alebo duchovnému rozhovoru, po predbežnom telefonickom dohovore na čísle Tel: +421 37 633 42 36 alebo 0910 900 677.
Po sv. spovedi bude ihneď aj individuálne sv. prijímanie podané na ruku.
Je potrebné zachovať všetky hygienické opatrenia pred šírením koronavírusu, ochranné rúško na ústach, dostatočný odstup od spovedníka.
Pokiaľ sa necítime celkom zdravý a nie je to nevyhnutné, spoveď odložme na vhodnejší čas.
Sv. omša slúžená kňazom, v nedele a sviatky bude vysielaná na našej stránke:
obetovaná za farníkov.

Sviatosť Oltárna je vystavená vo farskom kostole každý deň po otvorení kostola

Správa o stave farnosti 2019: vo formáte .pdf (111 kB)

Hospodárenie farnosti 2019: vo formáte .pdf (53 kB)

Bilancia 2019 Vieska nad Žitavou: vo formáte .pdf (263 kB)

Správa o stave farnosti 2018: vo formáte .pdf (64 kB)

Hospodárenie farnosti 2018: vo formáte .pdf (57 kB)

Štatút farskej rady: vo formáte .pdf (117 kB)

Kalendárny rok 2020

Prikázané sviatky

1. január Slávnosť Panny Márie Bohorodičky