Oznamy vo farnosti

Ne 7:30 Štvrtá Veľkonočná nedeľa Za veriacich
10:30 † Anton Solčiansky 30 dňová

Po   po 4. Veľkonočnej nedeli
Ut 18:00 Sv. Vojtecha, biskupa a mučeníka, spomienka † manžel Vojtech a otec Juraj
St 18:00 po 4. Veľkonočnej nedeli † Elena Urbáneková, mesačná
Št 18:00 Sv. Marka, evanjelistu, sviatok † Marek a Mária a rodičia z oboch strán + požehnanie polí pri kaplnke za školou
Pi 18:00 po 4. Veľkonočnej nedeli † Otec Ladislav Masár a Anna a starí rodičia z oboch strán
So   po 4. Veľkonočnej nedeli
Ne 7:30 Piata Veľkonočná nedeľa † Vincent a rodičia z oboch strán
9:00 Za veriacich

Vieska nad Žitavou:   21. - 28. apríla 2024
Deň Čas Liturgia Úmysly svätých omší
Ne 9:00 Štvrtá Veľkonočná nedeľa † Ondrej Mladý a rodičia

Po   po 4. Veľkonočnej nedeli
Ut   Sv. Vojtecha, biskupa a mučeníka, spomienka
St 17:00 po 4. Veľkonočnej nedeli † Poďakovanie za Božiu pomoc a ochranu
Št   Sv. Marka, evanjelistu, sviatok
Pi   po 4. Veľkonočnej nedeli
So   po 4. Veľkonočnej nedeli
Ne 10:30 Piata Veľkonočná nedeľa Za veriacich - hodová

Farské oznamy

• Tesárske Mlyňany
  •
  • 1. Spoločenstvo Čierne Kľačany pozýva na popoludnie Chvál do Zlatých Moraviec. Bližšie info na výveske.
  • 2. Srdečné Pán Boh odplať Bohu známej darkyni, ktorá obetovala pre potreby farnosti 50 eur. Taktiež poďakovanie patrí Firme „Popíl to“ a p. Horvátovi za sprostredkovanie kosenia okolo kostola. Vďaka rodičom birmovancov za 215,93 eura pre potreby farnosti.
  • 3. Dnešnú nedeľu – Nedeľu Dobrého Pastiera je zbierka pre potreby nášho seminára.
  • 4. Milý eRkár, budúci pomocný animátor! Srdečne si pozvaný na Kurz Začíname v organizácií eRko. Kurz sa bude konať 17.-19. 5. 2024 v známom Diecéznom pastoračnom centre, pod hradom v Nitre. Požadovaný vek je minimálne 15 rokov a platí sa účastnícky poplatok 20 €. Ak chceš získať nové skúsenosti s prácou s deťmi na stretkách, tak neváhaj a prihlás sa. Prihlásiť sa môžete u animátorky a zodpovednej osoby za našu farnosť Viki Kováčovej. Viac info na plagáte.
  • 5. Budúcu nedeľu je Slávnosť Sv. Juraja. Bratia a sestry ste srdečne pozvaní na túto slávnosť.
  • 6. Pre našu farnosť bola zakúpená nová traktorová kosačka, ktorou sa bude kosiť iba okolie kostola a farský pozemok. Bude kosiť iba farár farnosti.
  • 7. List O. Biskupa
  • 8. Prosím členov farskej rady, aby prišli na farský úrad v piatok o 19:00 h.
  • 9. Srdečná vďaka patrí p. Oľge Belanskej a jej rodine za renováciu lavičiek pri kostole.
  • 10. Deň rodiny plánujeme na 1. mája (streda, voľný deň) pri kaplnke Sedembolestnej Panny Márie. Stretneme sa o 13. hod pri mlynianskom cintoríne. Občerstvenie je zabezpečené (opekané špekáčky, klobásky, minerálka, malinovka, sladkosť pre deti...) Tešíme sa na spoločné stretnutie.
  • 11. "Benefičný koncert pesničkárky Simy Magušinivej plánovaný na 18.4.2024 o 18:00 v Nevidzanoch je kvôli chorobe preložený na 1.5.2024 o 18:00 hod. v Nevidzanoch."
  • 12. Milé deti, mládež! Pozývame vás aj tento rok na púť detí do Rajeckej Lesnej v sobotu 11.5. pôjdeme autobusom, cena je 1€ účastnícky poplatok a 2€ doprava, zvyšok hradí eRko a sponzor. Môžu ísť aj rodičia, starí rodičia. Témou je 7 radostí Panny Márie. Nahlasovanie a bližšie info u Viki Kovaáčvej. Tešíme sa na Vás!
  • Vieska nad Žitavou
  •
  • 2. Deti, príďte si dnes po svätej omši pre nálepky s obrázkom vystihujúcim hlavnú myšlienku dnešného Božieho Slova a pre cukríky.
  • 4. Upratovanie č. d. 117 až 131.
  • 5. Milý eRkár, budúci pomocný animátor! Srdečne si pozvaný na Kurz Začíname v organizácií eRko. Kurz sa bude konať 17.-19. 5. 2024 v známom Diecéznom pastoračnom centre, pod hradom v Nitre. Požadovaný vek je minimálne 15 rokov a platí sa účastnícky poplatok 20 €. Ak chceš získať nové skúsenosti s prácou s deťmi na stretkách, tak neváhaj a prihlás sa. Prihlásiť sa môžete u animátorky a zodpovednej osoby za našu farnosť Viki Kováčovej. Viac info na plagáte.
  • 6. Budúcu nedeľu je Slávnosť Sv. Juraja. Bratia a sestry ste srdečne pozvaní na túto slávnosť.
  • 7. Prosím členov farskej rady, aby prišli na farský úrad v piatok o 19:00 h.
  • 8. List O. Biskupa
  • 9. Deň rodiny plánujeme na 1. mája (streda, voľný deň) pri kaplnke Sedembolestnej Panny Márie. Stretneme sa o 13. hod pri mlynianskom cintoríne. Občerstvenie je zabezpečené (opekané špekáčky, klobásky, minerálka, malinovka, sladkosť pre deti...) Tešíme sa na spoločné stretnutie.
  • 10. "Farnosť Nemčiňany má ešte niekoľko voľných miest na púť Rádia Lumen do Krakowa v sobotu 4. mája. Kto by mal ešte záujem, nech sa hlási na telefónne čísla farnosti Nemčiňany 037/634 42 17 alebo 0911 704 825."
  • 12. Milé deti, mládež! Pozývame vás aj tento rok na púť detí do Rajeckej Lesnej v sobotu 11.5. pôjdeme autobusom, cena je 1€ účastnícky poplatok a 2€ doprava, zvyšok hradí eRko a sponzor. Môžu ísť aj rodičia, starí rodičia. Témou je 7 radostí Panny Márie. Nahlasovanie a bližšie info u Viki Kováčovej. Tešíme sa na Vás!
  • 13. O týždeň je hodová ofera. Pán Boh odmeň všetkých darcov.

**********

List otca biskupa: vo formáte .pdf (2,74 MB)

**********

sv. Otec obohatil Litánie k sv. Jozefovi. Je schválené toto nové znenie:

Litánie k úcte svätého Jozefa ženícha preblahoslavenej panny Márie: vo formáte .pdf (96 kB)

**********

Správa o stave farnosti 2023: vo formáte .pdf (65 kB)

Hospodárenie farnosti 2023: vo formáte .pdf (55 kB)

Bilancia 2023 Vieska nad Žitavou: vo formáte .pdf (350 kB)

Poďakovania 2023: vo formáte .pdf (22 kB)

Správa o stave farnosti 2022: vo formáte .pdf (72 kB)

Hospodárenie farnosti 2022: vo formáte .pdf (57 kB)